Uzbekija (maksimalus pažinimas)

Kaina - 1299 € + aviabilietas

INFORMACIJA APIE KELIONĘ Į UZBEKIJĄ

Uzbekistaną drąsiai galima vadinti Centrinės Azijos kultūros lopšiu, sugebėjusiu išsaugoti ne tik Šilko kelio relikvijas, bet ir seniausius Azijos monumentus. Šios kelionės metu susipažinsite su priešistoriniais Persijos imperijos religiniais centrais, mirusiųjų miestais ir kerinčiomis mečetėmis. Aplankysite seniausias Islamo šventyklas Azijoje, išsiskiriančias savo ornamentais, dekoracijomis ir archajiškomis relikvijomis. Susipažinsite su seniausių pasaulio religijų – Sufizmo ir Zoroastrizmo – ištakomis, aplankysite Savitskio meno muziejų, kuriame eksponuojami žymiausi Uzbekijos ir Rusijos menininkų darbai. Taip pat lankysitės vietos amatininkų dirbtuvėse, bei paragausite uzbekiško plovo.

Garantuotas išvykimas! Žemiau pateiktos fiksuotos pažintinės kelionės datos su rusakalbiais gidais.

2025 metai:

Gegužės 12 d. – Gegužės 26 d.
Rugsėjo 8 d. – Rugsėjo 22 d.
Rugsėjo 15 d. – Rugsėjo 29 d.
Rugsėjo 29 d. – Spalio 13 d.
Spalio 13 d. – Spalio 27 d.

Kelionė į trukmė: 15 dienų

Kaina: 1299 eurai + aviabilietas


Detaliau, ką veiksime ir kur keliausime kiekvieną kelionės į Uzbekiją dieną:

1 diena. TARPTAUTINIAI SKRYDŽIAI

2 diena. TAŠKENTAS/FERGANA/NAMANGANAS – KOKANDAS

Atvykimas į Taškentą, Ferganą arba Namanganą iš kurio kartu su grupe (arba privačiai) būsite pervežti į Kokandą. Kokandas – vartai į derlingąjį Ferganos slėnį, viena svarbiausių didžiojo šilko kelio dalių. Šio miesto aukso amžius siejamas su XVIII – XIX a., kai Kokandas tapo chanato sostine ir religiniu centru, priglaudusiu net 40 medresių ir daugiau nei 300 mečečių.

Nakvynė viešbutyje

3 diena. KOKANDAS – RIŠTANAS – KOKANDAS

Pusryčiai. Dieną pradėsite nuo ekskursijos po Kokandą. Pirmoji stotelė – didingieji Khudayar chano rūmai, įrengti XIX a.. Tai miestas mieste, apgaubtas mistika, saugantis islamiškosios architektūros šedevrus. Sekanti stotelė – Madori Khan mauzoliejus. Pastatas pasižymi savo spalvingumu: geltona, raudona, žalia spalvos susijungia į unikalius raštus, kuriuos galėsite pamatyti ir savo akimis. Toliau keliausite į Jami mečetę, garsėjančią 98-iomis akmenmedžio kolonomis remiamu portiku. Kokando ekskursiją užbaigsite kelione į Dakhma-i-Shakhon nekropolį – vieną lankomiausių objektų mieste. Nekropolyje rasite mečetę ir kapines, kuriose palaidotas vienas iš chanų – Mohametas Umar. Vos tik atsiradus kapinėms, jos buvo skirtos tik aukščiausio rango asmenims, tačiau bėgant laikui pradėti laidoti ir eiliniai žmonės. Nors jų kapai ir mažiau prabangūs, tačiau nuostabi aplinka jiems suteikia prabangos įspūdį. Pasibaigus ekskursijai po Kokandą keliausite į Rištaną – Uzbekijos keramikos sostinę. Beveik 90% keramikos dirbinių, kuriuos pamatysite suvenyrų parduotuvėse, atkeliauja būtent iš šio miestelio. Vizito Rištane metu apsilankysite keramikos centre, kuriame išvysite kaip gaminami keramikiniai dirbiniai. Dienos pabaigoje grįšite į Kokandą.

Nakvynė viešbutyje

4 diena. KOKANDAS – TAŠKENTAS

Pusryčiai. Kelionė į Taškentą važiuojant vienu gražiausių kalnų keliu žinomu Kamčiko vardu. Jis ne tik gražus, bet ir labai svarbus visai šaliai, nes tai vienas pagrindinių kelių vedantis iš sostinės – Taškento į Ferganos slėnį. Atvykus į Taškentą turėsite laisvo laiko.

Nakvynė viešbutyje

5 diena. TAŠKENTAS – SAMARKANDAS

Pusryčiai. Pirmoji dienos pusė bus skirta susipažinti su Taškentu ir ypač jo senamiesčiu. Taškento architektūra yra žavinti savo įvairove: zoroastrianizmo monumentai, siekiantys daugiau nei 2200 m., architektūriniai viduramžių šedevrai, XIX a. pastatai, gražiausias metro pasaulyje ir, žinoma, daugybė naujos statybos pastatų. 

Pirmoji stotelė – Khast-Imam aikštė. Tai religinis miesto centras, pritraukiantis tikinčiuosius iš viso pasaulio. Apsilankysite Barak-Khan šventovėje, kuri buvo įkurta dar XVI a., ir iki pat šių dienų veikia kaip islamo religijos mokykla. Taip pat aplankysite ir netoliese esantį mauzoliejų, kuriame laikomi žymaus uzbekų poeto ir visuomenės veikėjo Kafal-al-Shashio palaikai. Sustosite prie Kulkedash medresės su įspūdingo grožio kupolais ir oazę primenančiu vidiniu kiemeliu. Ši šventovė įsikūrusi ant kalvos, nuo kurios atsiveria įspūdinga Taškento miesto panorama. Kalno papėdėje stovi viena populiariausių sostinės vietų – Chorsu turgavietė. Ši turgavietė unikali tuo, jog yra įsikūrusi po milžinišku kupolu, po kuriuo kasdien buriuojasi šimtai prekeivių. Šioje turgavietėje galima įsigyti visko – nuo prieskonių, iki saldumynų, o norintys gali paragauti ir plovo, šašlykų, bei tradicinės uzbekų duonos. Senamiestyje galėsite pamatyti autentiškas senovines mahalas (miegamuosius rajonus) su tradiciniais plūkto molio namais, siauromis gatvelėmis ir autentiška Taškento atmosfera.

Pietūs žymiajame plovo centre „Besh kozon”, kur kiekvieną dieną yra ruošiama 10 tonų plovo dideliuose katiluose. Dienos pabaigoje keliausite į Samarkandą – unikalios auros miestą.

kelione i uzbekija, kelione i uzbekistana, egzotines keliones, pazintines keliones

6 diena. SAMARKANDAS

Pusryčiai. Savo amžiumi Romai prilygstantis Samarkandas dažnai vadinamas rytų perlu”. Tai buvusio šilko kelio širdis, legendinė Sogdianos sostinė, Marakandas ir Timuridų imperijos lopšys. Iki pat šių dienų Samarkandas išlaikė Azijos viduramžių dvasią. Tai miestas – muziejus, todėl rekomenduojama jame nuolat dairytis.

Turą pradėsite nuo Registano aikštės. Magiški majolikos ornamentai, ažūrinės mozaikos ir didingos šventyklos – tai tik keli centrinės Samarkando aikštės motyvai. Šiame skvere aplankysite Ulugbeko, Sher-Dor ir Tila-Kari medreses – tai vienintelės Samarkando medresės, kurių mongolų viešpatavimo regione laikotarpiu nesunaikino Čingischanas. Užsuksite į Ulugbeko šventyklą (įrengtoje XV a.), kurioje tikintieji atvyksta melstis iki pat šių dienų. XVII a. pastatyta Sher-Dor šventykla pakvies Jus pažvelgti į majolika dekoruotos šventyklos arkų viršuje ornamentais apipintų tigrų atvaizdus (nors statybų pradžioje buvo planuojama pavaizduoti du liūtus). Įdomu tai, jog XVII a. šventyklose buvo draudžiama vaizduoti gyvūnų atvaizdus, tačiau nepaisant to, šventykla tapo svarbia erdve vietos tikintiesiems ir pastatas nebuvo sugriautas. 

Į UNESCO paveldą įtraukta Tila-Kari šventovė laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų visoje šalyje. „Tila-Kari“ iš uzbekų kalbos išvertus reiškia „Auksu dengta“ – būtent auksas ir yra pagrindinis komplekse esančios mečetės dekoracijos elementas. Šventovė žinoma dėl didelio vidinio kiemo, majolikos ornamentais ir auksu dekoruotos mečetės, kurios viduje galite išvysti nespalvotas senojo Samarkando nuotraukas. Kelionės metu taip pat aplankysite Gur-Emir mauzoliejų – grandiozinę timuridų dinastijos kapavietę, kuri yra laikoma pirmtaku Delyje esančiam Humayan mauzoliejui ir Agroje esančiam Tadž Mahalui. Kelionės metu aplankysite ir Bibi-Khanumo mečetę (tai 41 m aukščio mečetė, kurios architektūrinės konstrukcijos nė iš tolo neprimena musulmoniškojo šventyklų braižo), Samarkando didžiausią turgų – Slab bazaar ir Shahi-Zinda nekropolį (mirusiųjų miestas, vietinių vadinamas „Mauzoliejų alėja“, kurioje rasite visą galybę šventyklų, bei kapaviečių, skirtų ne tik šeichams, bet ir pranašo Mahometo giminaičiams). Dienos pabaigoje apsilankysite vienoje reikšmingiausių viduramžių observatorijų – Ulugbeko observatorijoje, kurioje iki pat šių dienų išsaugotas dydis sekstantas.

Nakvynė viešbutyje

kelione i uzbekija, kelione i uzbekistana, egzotines keliones, pazintines keliones

7 diena. SAMARKANDAS – GIŽDUVANAS – BUCHARA

Pusryčiai. Paliksite žavingą Samarkandą ir keliausite Bukharos link. Pakeliui sustosite Gižduvane, kur susipažinsite su keramikų Narzulajevų šeima, kurioje keramikos tradicijos pereina iš kartos į kartą. Gižduvane Jūsų lauks ekskursija po keramikos gamybos mokykla, kur išvysite gamybos procesus, žiedimą ir keramikos dirbinių glazūravimą. Įspūdžius galėsite aptarti prie bendro pietų stalo ragaudami žymiausius Gižduvano kebabus. Pasistiprinę tęsite pažintį su vienu seniausių miestų pasaulyje ir viena iš šilko kelio dalių – Buchara. Viduramžiais miestas buvo pagrindinis politikos, kultūros ir religijos centras vidurio rytuose. Bukharoje išsaugota daugiau nei 140 architektūrinių objektų, įskaitant medreses, mečetes ir žymiuosius miesto simbolius – Kalyan minaretą, Ark tvirtovę, viduramžių vonias ir prekybos kupolus. Istorinis Bukharos centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apsilankysite Lyabi – Khauz – vienoje  žymiausių aikščių Bucharoje, kurioje yra įrengtas dirbtinis ežeras. Aplink aikštę yra išsidėsčiusios Kukeldash medresė, Nadir Divanbegi medresė, Khoja Nasreddin khanaka ir daug jaukių kavinių. Dienos pabaigoje vyksite į XVI a. dengtų turgų kvartalą, kuriame rasite amatininkų dirbtuves bei išvysite tradicinius Uzbekistanui būdingus dirbinius.

Nakvynė viešbutyje

8 diena. BUCHARA

Pusryčiai. Šios dienos turą pradėsite nuo vieno iš seniausių Bucharos monumentų – Samanidų mauzoliejaus. Dar 905 metais pastatytame mauzoliejuje laikomi Samanidų dinastijos valdovo ir jo šeimos palaikai. Toliau apsilankysite neįprastos ovalo formos Chashma Ayub mauzoliejuje, kuris asocijuojasi su bibline legenda apie keliaujantį Jobą. Anot legendos, mauzoliejaus vietoje apsilankė pranašas Jobas ir įrengė šulinį sausras kenčiantiems dykumos gyventojams. Todėl yra tikima, jog ten esantis vanduo yra ypatingai šventas. Trečioji šios dienos stotelė – Bolo – Hauz kompleksas, kurį XVIII a. įkūrė vietos didikas (emyras) Shahmuradas. Kompleksą sudaro mečetę su minaretu ir vandens rezervuaras. Būtent šiais statiniais Shahmuradas bandė pelnyti vietinių gyventojų palankumą, siekiant išsaugoti savo poziciją. Šalia šio komplekso stovi vienas įspūdingiausių Bucharos pastatų – Ark citadelė. Tai seniausias Bucharos pastatas, įkurtas dar IV a. pr. Kr., kuris veikė kaip pagrindinė miesto tvirtovė ir rūmai. Nežmoniško dydžio gynybinės sienos, milžiniški vartai ir kolonos – tai miestas mieste, kurį privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Sekanti turo stotelė – Poi Kalyan kompleksas, kurį sudaro viena didžiausių Centrinės Azijos mečečių, minaretas ir medresė. Apsilankysite ir nepakartojamo grožio Abdul Aziz Khan medresėje bei XV a. pastatytoje Ulugbeko medresėje. Apkeliausite ir priemiesčius. Jūsų lauks Bucharos Emyro rūmai bei centrinės Azijos Meka – žymaus filosofo ir sufi filosofijos įkūrėjo memorialinis kompleksas. 

Nakvynė viešbutyje

9 diena. BUCHARA – KHIVA

Pusryčiai. Kelionė į Khivą, per žymiąją Kyzylkumo dykumą, besidriekiančią palei Amudarjos upę. Keliausite tuo pačiu šilko keliu, kurį lėtai kirto tūkstančiai karavanų, todėl galėsite įsivaizduoti kaip keliaudavo įvairios prekės senovėje.

Išvertus iš tiurkų kalbų, Kyzylkumas” reiškia Raudonąjį smėlį”. Šis pavadinimas dykumai buvo suteiktas dėl to, jog vietinis smėlis turi rausvą atspalvį. Kelionės metu sustosite pasigrožėti kopomis ir Amudarjos panorama, kuri užgniauš kvapą. Pasiekę Khivą pasivaikščiosite Ichen Kale senamiesčiu, kuris yra žinomas kaip muziejus po atviru dangumi.

Nakvynė viešbutyje  

10 diena. KHIVA

Pusryčiai. Aplankysite Ichan-Kala, kurios gatvių šurmulys primins oriento pasaką. Tai vieta, kurioje kiekvienas pastatas yra unikalus kultūrinis objektas vertas dėmesio. Pirmiausia išvysite žymaus uzbekų filosofo ir poeto – Pakhlavano Mahmudo mauzoliejų. Tai vienas unikaliausių architektūros šedevrų visoje Khivoje, išsiskiriantis savo persišku interjeru, ornamentais, gigantišku turkio spalvos kupolu ir išmargintais sarkofagais. Vėliau aplankysite Kunya-Ark citadelę su milžiniškomis gynybinėmis sienomis ir vartais, saugojusiais karaliaus haremą, arsenalą, mečetes ir arklides. Kita šios dienos stotelė – Islam Khoja – aukščiausias Uzbekijoje minaretas ir medresė (islamiškoji mokykla), išsiskiriantys autentiškais ornamentais, spalvinga fasado apdaila. Lankysitės XIX a. Tash Khauli rūmuose, rytinėje senamiesčio dalyje. Šiuos elegantiško dizaino rūmus puošia unikalios architektūrinės konstrukcijos iš marmuro, medienos ir keramikos. Apsilankysite ir Alakuli Khan medresėje, kuri yra laikoma pačia gražiausia medrese visoje Khivoje. Jus nustebins ir XVIII a. statyta Jumos mečetė. Pačioje senamiesčio širdyje įsikūrę maldos namai išsiskiria tuo, jog neturi islamiškajam stiliui būdingų mečetės bruožų – kupolo, galerijų ir kiemo. Jumos mečetės viduje išvysite vieną didžiulę salę, kurios lubas remia net 218 kolonų! Dienos pabaigoje keliausite prie didžiausios medresės Centrinėje Azijoje, pavadintoje Mahometo Amin Khano vardu bei aplankysite ir šalia esantį minaretą. Per 70 metrų nusidriekusi šventovė išsiskiria ne tik turkio spalvos ornamentais, bet ir bokštais, besistiebiančiais į dangų, harmoniją įkūnijančiu vidiniu kiemu.

Nakvynė viešbutyje

11 diena. KHIVA – AYAZ-KALA – TOPRAK-KALA – NUKUSAS

Pusryčiai. Kelionė į senovės Chorezmo tvirtovių griuvėsius. Aplankysite senovinę Ayaz Kala vietovę siekiančią zoroastrianizmo laikus (IV a. pr. Kr.). Įėjimas į tvirtovę apsaugotas painiu labirintu, kuris buvo pastatytas taip, kad vėjo iš pietų nešamas smėlis negalėtų lengvai patekti į tvirtovę. Toliau keliausite į vieną įspūdingiausių architektūrinių stebuklų Chorezmo regione – Toprak-Kala tvirtovę (I-IV a.), kuri tiesiogiai verčiasi į „žemės tvirtovę“. Joje galėsite pamatyti senovinio miesto gatves, aikštę ir ugnies garbintojų šventyklos griuvėsius. O tolumoje išvysite ir sunaikintus valdovų rūmus. I a. Toprak-Kala buvo laikomas labai dideliu miestu, kuris buvo ir dinastijos sostinė, o jame gyveno apie 3 tūkstančiai žmonių. Būtent čia archeologinių kasinėjimų metu buvo atrasti artefaktai su gerai išsilaikiusiu senovės Chorezmo raštu. Po ekskursijos Jūsų lauks pietūs prie Akhchakol ežero ir kelionė į Nukusą. 

Nakvynė viešbutyje

12 diena. NUKUSAS – MUINAKAS – MIZDAHKAN – NUKUSAS

Pusryčiai. Kelionė į Muinaką – buvusį Aralo jūros uostą. Muinake aplankysite paminklą skirtą Antrojo pasaulinio karo aukoms (dabar simboliškai paminklas dedikuojamas ir pačiai Aralo jūrai). Paminklas yra aukščiausioje Muinako vietoje. Prie jo yra įrengta ir stebėjimo aikštelė iš kurios atsiveria miesto panorama ir kažkada egzistavusios jūros dugnas. Tik šioje vietoje iš tiesų galima suprasti Aralo jūros tragedijos mąstą: niekada nemiegantis uostas visiškai sustojo prieš 30 metų. Tai įrodo ir iki pat šių dienų likę nepaliesti laivų kapinynai. Kai jūra pradėjo sekti katastrofišku greičiu, prišvartuoti laivai taip ir liko uoste. Buvusios jūros dugnas tapo Aralkumo dykuma. 

Apžiūrėję laivų kapines apsilankysite Muinakų kultūros namuose, kur pamatysite menininkų darbus, vaizduojančius Aralo jūrą ir Amudarjos upę bei pavalgysite sočius pietus kavinėje.

Popiet keliausite į Mizdakhkan nekropolį. Miestas – kapinės įsikūręs ant trijų kalvų, talpina kapus ne tik iš įvairių amžių, bet yra tolerantiškas ir įvairioms religijoms. Nekropolio teritorija milžiniška, joje galima rasti „Adomo kapą“, ant kurio yra pastatytas mauzoliejus vadinamas „pasaulio laikrodžiu“, nes šis skaičiuoja žemės gyvavimo laiką. Vaikštinėdami aplankysite Erezehep-khalif mauzoliejaus griuvėsius, Jumart-kassab kalvą, Mazlum Khan-sulu mauzoliejų bei Shamun Nabi mauzoliejų. Vakare grįšite į Nukusą.

Nakvynė viešbutyje

13 diena. NUKUSAS – TAŠKENTAS

Pusryčiai. Nukusas yra autonominės Karakalpakstano respublikos sostinė, žalia oazė viduryje trijų dykumų: Karakumo, Kyzylkumo ir Aralkumo. Viešnagės Nukuse metu aplankysite I.V. Savitskio muziejų, dar žinomą dykumos Luvro vardu, kuriame išvysite unikalią rusų avangardo piešinių kolekciją. Jame yra apie 90000 eksponatų, įskaitant senovės Chorezmo objektus, karalpakų folkloro kolekciją, antrą pagal svarbą rusų ir Turkestano avangardo piešinių kolekciją ir t.t. Po apsilankymo keliausite į Nukuso oro uosto iš kurio skrisite į Taškentą. 

14 diena. TAŠKENTAS – VILNIUS

Pusryčiai. Kelionė į Taškento oro uostą skrydžiui namo. 

15 diena. KELIONĖS PABAIGA.


 Kelionės į Uzbekiją kainą įskaičiuota:

  • Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į/iš viešbučio;
  • Nakvynės 3 žvaigždučių viešbučiuose, su pusryčiais;
  • 4 Pietūs;
  • Grupiniai turai su gidu, pagal turo programą;
  • Patogus transportas (su oro kondicionieriumi) viso turo metu;
  • Vanduo kiekvieną turo dieną;
  • Suvenyrai.

Kelionės į Uzbekiją kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžiai;
  • Įėjimo mokesčiai į lankytinas vietas (apie 70 EUR);
  • Privatus pervežimas iš Taškento į Kokandą (250 EUR, tačiau kaina dalinasi priklausomai nuo žmonių skaičiaus);
  • Vidinis skrydis Nukusas – Taškentas (apie 80 EUR/asm);
  • Maitinimas nenurodytas programoje;
  • Medicininės ir draudimo išlaidos;
  • Asmeninės išlaidos.

Svarbi informacija apie kelionę į Uzbekiją:

  • Kelioėns į Uzbekiją galutinė kaina gali keistis dėl aviabilietų kainų pokyčio, kuro mokesčių ir/ar valiutos kurso pokyčių.
  • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti kelionės į Uzbekiją maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
  • Į ne ES šalis būtina vežtis pasą (asmens tapatybės kortelė NETINKA), galiojantį NE TRUMPIAU kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.
  • Kelionių organizatorius NEATSAKO už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus;
  • Kelionių organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.
    Domina ši kelionė?
    Susisiekite su Santitravels egzotinių kelionių vadybininku:
    Santaras Bagužis
    el. paštu: info@santitravels.com
    telefonu: +37066699998
    arba užpildykite žemiau pateiktą formą ir mes su jumis susisieksime

Santaras